Kluby muzyczne wracają do życia po wakacjach. Koncertowa jesień zapowiada się bardzo obiecująco.

Koniec wakacji to dla fanów klubowych koncertów tradycyjnie dobra wiadomość. Poznańskie kluby i agencje koncertowe zadbały, aby w ocze kiwaniu na kolejne festiwale czas upłynął nam możliwe najmilej. Sprawdźcie, kto do nas zawita jeszcze w tym roku.

Ania Rusowicz

13 września – Blue Note

Wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyka, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Gus Gus

20 września – Eskulap

Na polskich koncertach, poza znanymi już hitami, zaprezentują materiał z premierowego krążka „Mexico” zaplanowanego na koniec czerwca. Gus Gus to jedno z najbarwniejszych zjawisk na muzycznej scenie. Na „Mexico” Islandczycy prezentują wszystkie atuty, dzięki którym od niemal dwóch dekad cieszą się niezmienną sympatią fanów muzyki klubowej i nowoczesnego popu.

Budka Suflera

21 września – Hala Arena

Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Sopot, Wrocław i 17 innych miast. Będzie to też ostatnia szansa posłuchania Budki Suflera na żywo. Po 40 latach obecności na scenie, zespół na zawsze pożegna się z publicznością.

I Am Giant

21 września – Pod Minogą

Po intensywnej trasie koncertowej w Australii, Azji i Europie, zespół wraca z płytą „Science & Survival”. To drugi album w dorobku I Am Giant, następca debiutanckiego 'The Horrifying Truth” z 2011 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Forrester Savell, który współpracował już m.in. z zespołami Karnivool, Dead Letter Circus i Helmut.

LuxFest 2014

27 i 28 września – Hala Arena

Jak podaje oficjalny profil facebookowy Luxtorpedy – znamy już listę wykonawców Luxfestu. Zagrają m.in.: Acid Drinkers, Jelonek, Natalia Niemen, Dikanda, Arka Noego, 2 Tm 2,3 i oczywiście Luxtorpeda. Wszystko to rozegra się w poznańskiej Arenie już pod koniec września.

Jak widać – jesień w Poznaniu zapowiada się naprawdę bardzo obiecująco! Zapraszamy ! 🙂