Adres:
Kramarska 1
Poznań info@retrohostel.pl


+48 (61) 223 60 61 info@retrohostel.pl




Parking 30 zł



Cennik

Cena za pokój
1 os. od 100 zł
2 os. od 130 zł
2 os. od 170 zł
3 os. od 150 zł
4 os. od 180 zł
Cena za łóżko
6 os. od 50 zł
8 os. od 50 zł

Jeżyce

Jeżyce dopiero w 1990 straciły odrębność administracyjną. Dzielnica pełni głównie funkcje mieszkalne i rekreacyjne. W jej granice wchodzą liczne tereny zielone oraz trzy jeziora Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie, dzięki licznym ścieżką stanowią idealne miejsce na wycieczkę pieszą lub rowerową. Największą sławę dzielnica zawdzięcza „Jeżycjadzie” czyli cyklowi książek dla młodzieży napisanych przez Małgorzatę Musierowicz których akcja w większości toczy się w tej części Poznania.

Teatr Nowy w Poznaniu

Znajduje się w secesyjnej kamienicy wzniesionej w pierwszej dekadzie XX w zwanej „Domem pod tańczącym kogutem”. Pierwszy teatr działał tu już w dwudziestoleci między wojennym niestety przez kłopoty finansowe został zamknięty. Po wojnie został reaktywowany i działa do dnia dzisiejszego. 22 lutego 1992 podczas próby „Króla Leara” Wiliama Shakespeare’a zamarł na deskach teatru Tadeusz Łomnicki, w dziesiątą rocznice śmierci nadano teatrowi jego imię. Obok teatru znajduje się mała uliczka prowadząca do Sceny Nowej i Trzeciej, jest to „Zaułek Krystyny Feldman” upamiętniający znaną poznańską aktorkę.
Oficjalna strona i repertuar Teatru Nowego

Ogród Botaniczny Poznań

Powstał w 1925 roku, od początku istnienia pełnił funkcję parku miejskiego i naukowo – edukacyjnej placówki uniwersyteckiej. Na 22 ha można oglądać tysiące rodzajów roślin, w tym ok 0,5 ha zajmują gatunki chronione. Ogród otwarty jest od maja do października w godzinach 9 – 21.

Stare Zoo Poznań

Powstało w 1871 roku z inicjatywy członków koła kręglarskiego, którzy na 50 urodziny swojego prezesa Roberta Jaeckla podarowali solenizantowi żywy inwentarz. Wśród prezentów jakie otrzymał prezes koła była: świnia, koza, baran, kot, królik, wiewiórka, gęś, kaczka, kura, paw, tresowany niedźwiedź i małpa. Taki był początek zoo w Poznaniu, trzeciego najsarszego w Polsce. W najlepszym okresie znajdowało się tu 400 gatunków zwierząt. Z powodu swojej małej powierzchni 5,25 ha już od dawna myślano o przeprowadzce w nowe miejsce, co nastąpiło w 1974 roku. Swoich dni dożyła tutaj słonica Kinga była jednym z najstarszych słoni żyjących w ogrodach zoologicznych w Europie, miała 51 lat. Zoo zostało wpisane do rejestrów zabytków jako przykład architektury wiwaryjnej.

Obecnie ogród został zmieniony w park miejski w który możemy bezpłatnie oglądać warany z Komodo, lemury, małpy oraz wiele innych gatunków zwierząt.
Oficjalna strona Starego Zoo

Zajezdnia tramwajowa przy ul. Gajowej

Jest to najstarsza działająca zajezdnia w Polsce. Powstała w 1886 roku na terenach pierwszego dworca kolejowego w Poznaniu, wykupionego prze Poznańskie Towarzystwo Kolei Konnej. Pierwsza trasa prowadziła od Dworca Głównego do Starego Rynku. Intensywny rozwój zajezdni rozpoczął się w 1898 roku, kiedy to konie zastąpiono elektrycznymi tramwajami. Do końca stulecia istniały już cztery linie tramwajowe. Latem wyjeżdża stąd turystyczne linie 0 i 100 z zabytkowym tramwajem i autobusem.
W 2010 r. planowane jest zamknięcie zabytkowej zajezdni.

Tor Poznań

Powstał w 1977 roku z inicjatywy Automobilklubu Wielkopolski i Fabryki Samochodów Rolniczych czyli producenta popularnych „Tarpanów”. Na torze o długości 4 km odbywają się liczne wyścigi samochodowe i motocyklowe. Obok toru znajduje się największa giełda samochodowa w Wielkopolsce. Oprócz wyścigów organizowane są tu rożne imprezy. Jedną z największych jest koncert muzyki klubowej Global Gathering. W 2011, 2013, 2015 roku odbędzie się tu festiwal Rock in Rio, jeden z największych festiwali rockowych na świecie

Hipodrom Wola. Centrum wyszkolenia jeździeckiego

Założony na początku XX wieku, składał się z dwóch torów. Zewnętrznego o długości 2000m i ósemki o długości 4500m. Dzięki licznym kołom jeździeckim był to prężny ośrodek jeździecki który jako jeden z pierwszych wznowił wyścigi konne po I wojnie. Na uroczystej inauguracji zawodów był obecny marszałek Józef Piłsudski. Obecnie jest tu Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego w którym trenują najlepsi polscy zawodnicy. Do dnia dzisiejszego odbywają się tu liczne zawody hipiczne.

Park Sołacki w Poznaniu

Znajduje się w willowej części Sołacza, jest wspaniałą enklawą ciszy i spokoju. Powstał w 1911 roku w stylu angielskim. Zasadzono tu 3000 tys. drzew i krzewów, a w samym środku powstał staw przez spiętrzenie wody w przepływającej przez park rzece Bogdance. Jest to bardzo popularne miejsce spacerów. Przez park przechodzi ścieżka rowerowa, która zaprowadzi nas przez jezioro Rusałka i jezioro Strzeszyńskie do największego w Wielkopolsce Jeziora Kierskiego.