Adresse
Kramarska 1 street
Poznań info@retrohostel.pl


+48 (61) 223 60 61 info@retrohostel.pl
Parking 30 złPrices

Price per room
1prs. from 100 zł
2prs. from 130 zł
2prs. from 170 zł
3prs. from 150 zł
4prs. from 180 zł
Price per bed
6prs. from 50 zł
8prs. from 50 zł

Jeżyce

Jeżyce dopiero w 1990 straciły odrębność administracyjną. Dzielnica pełni głównie funkcje mieszkalne i rekreacyjne. W jej granice wchodzą liczne tereny zielone oraz trzy jeziora Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie, dzięki licznym ścieżką stanowią idealne miejsce na wycieczkę pieszą lub rowerową. Największą sławę dzielnica zawdzięcza „Jeżycjadzie” czyli cyklowi książek dla młodzieży napisanych przez Małgorzatę Musierowicz których akcja w większości toczy się w tej części Poznania.

Teatr Nowy w Poznaniu

Znajduje się w secesyjnej kamienicy wzniesionej w pierwszej dekadzie XX w zwanej „Domem pod tańczącym kogutem”. Pierwszy teatr działał tu już w dwudziestoleci między wojennym niestety przez kłopoty finansowe został zamknięty. Po wojnie został reaktywowany i działa do dnia dzisiejszego. 22 lutego 1992 podczas próby „Króla Leara” Wiliama Shakespeare’a zamarł na deskach teatru Tadeusz Łomnicki, w dziesiątą rocznice śmierci nadano teatrowi jego imię. Obok teatru znajduje się mała uliczka prowadząca do Sceny Nowej i Trzeciej, jest to „Zaułek Krystyny Feldman” upamiętniający znaną poznańską aktorkę.
Oficjalna strona i repertuar Teatru Nowego

Ogród Botaniczny Poznań

Powstał w 1925 roku, od początku istnienia pełnił funkcję parku miejskiego i naukowo – edukacyjnej placówki uniwersyteckiej. Na 22 ha można oglądać tysiące rodzajów roślin, w tym ok 0,5 ha zajmują gatunki chronione. Ogród otwarty jest od maja do października w godzinach 9 – 21.

Stare Zoo Poznań

Powstało w 1871 roku z inicjatywy członków koła kręglarskiego, którzy na 50 urodziny swojego prezesa Roberta Jaeckla podarowali solenizantowi żywy inwentarz. Wśród prezentów jakie otrzymał prezes koła była: świnia, koza, baran, kot, królik, wiewiórka, gęś, kaczka, kura, paw, tresowany niedźwiedź i małpa. Taki był początek zoo w Poznaniu, trzeciego najsarszego w Polsce. W najlepszym okresie znajdowało się tu 400 gatunków zwierząt. Z powodu swojej małej powierzchni 5,25 ha już od dawna myślano o przeprowadzce w nowe miejsce, co nastąpiło w 1974 roku. Swoich dni dożyła tutaj słonica Kinga była jednym z najstarszych słoni żyjących w ogrodach zoologicznych w Europie, miała 51 lat. Zoo zostało wpisane do rejestrów zabytków jako przykład architektury wiwaryjnej.

Obecnie ogród został zmieniony w park miejski w który możemy bezpłatnie oglądać warany z Komodo, lemury, małpy oraz wiele innych gatunków zwierząt.
Oficjalna strona Starego Zoo

Zajezdnia tramwajowa przy ul. Gajowej

Jest to najstarsza działająca zajezdnia w Polsce. Powstała w 1886 roku na terenach pierwszego dworca kolejowego w Poznaniu, wykupionego prze Poznańskie Towarzystwo Kolei Konnej. Pierwsza trasa prowadziła od Dworca Głównego do Starego Rynku. Intensywny rozwój zajezdni rozpoczął się w 1898 roku, kiedy to konie zastąpiono elektrycznymi tramwajami. Do końca stulecia istniały już cztery linie tramwajowe. Latem wyjeżdża stąd turystyczne linie 0 i 100 z zabytkowym tramwajem i autobusem.
W 2010 r. planowane jest zamknięcie zabytkowej zajezdni.

Tor Poznań

Powstał w 1977 roku z inicjatywy Automobilklubu Wielkopolski i Fabryki Samochodów Rolniczych czyli producenta popularnych „Tarpanów”. Na torze o długości 4 km odbywają się liczne wyścigi samochodowe i motocyklowe. Obok toru znajduje się największa giełda samochodowa w Wielkopolsce. Oprócz wyścigów organizowane są tu rożne imprezy. Jedną z największych jest koncert muzyki klubowej Global Gathering. W 2011, 2013, 2015 roku odbędzie się tu festiwal Rock in Rio, jeden z największych festiwali rockowych na świecie

Hipodrom Wola. Centrum wyszkolenia jeździeckiego

Założony na początku XX wieku, składał się z dwóch torów. Zewnętrznego o długości 2000m i ósemki o długości 4500m. Dzięki licznym kołom jeździeckim był to prężny ośrodek jeździecki który jako jeden z pierwszych wznowił wyścigi konne po I wojnie. Na uroczystej inauguracji zawodów był obecny marszałek Józef Piłsudski. Obecnie jest tu Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego w którym trenują najlepsi polscy zawodnicy. Do dnia dzisiejszego odbywają się tu liczne zawody hipiczne.

Park Sołacki w Poznaniu

Znajduje się w willowej części Sołacza, jest wspaniałą enklawą ciszy i spokoju. Powstał w 1911 roku w stylu angielskim. Zasadzono tu 3000 tys. drzew i krzewów, a w samym środku powstał staw przez spiętrzenie wody w przepływającej przez park rzece Bogdance. Jest to bardzo popularne miejsce spacerów. Przez park przechodzi ścieżka rowerowa, która zaprowadzi nas przez jezioro Rusałka i jezioro Strzeszyńskie do największego w Wielkopolsce Jeziora Kierskiego.