Poznań nie rozpieszczał nas ostatnio pogodą… ale za to rozpieszczał atrakcjami 😀 Poznaniacy i turyści mogli ten weekend spędzić naprawdę intensywnie!

Malta Festival niestety dobiegł końca. Przez 21 dni odbyło się blisko 300 wydarzeń tworzonych przez 100 artystów i aktywistów, które dostarczyły Poznaniowi mnóstwo wrażeń. Na Placu Wolności odbywały się otwarte warsztaty, lekcje tańca czy debaty. Prowadzona była też kuchnia, gdzie serwowano potrawy z Ameryki Łacińskiej. Większość wydarzeń przygotowanych przez festiwal była darmowa. Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji Malta Festival! Na zakończenie odbył się koncert Damona Albarn’a wokalisty legendarnego zespołu Blur i współzałożyciela grupy Gorillaz (muszę dodać że nasze recepcjonistki są ogromnymi fankami nieziemsko przystojnego Daaamona ;)).

W ubieły weekend dobiegła końca również dziesiąta edycja Gran Turismo Polonia 2014. Za nami kilka dni wspaniałych emocji, których zwieńczeniem był sobotni dzień na Torze Poznań. Był to dzień otwarty dla publiczności, na który czekali wszyscy miłośnicy motoryzacji. Od godziny 11:00 na torze prezentowały się luksusowe samochody GT, a później było coraz ciekawiej. Wyścig egzotycznego Gumperta Apollo z helikopterem, pokaz driftu Macieja Polodego, przejażdżki na siedzeniu pasażera super samochodami, symulatory, animacje dla dzieci, konkursy no i kilka tysięcy kibiców co zaowodowało masą wspaniałej zabawy!

Po tak wyczerpującym weekendzie żegnamy się z wami i do usłyszenia niebawem!