Od 4 lipca do 14 sierpnia mieszkańcy mogą odpoczywać i spędzać czas w ogrodzie MTP znajdującym się przed pawilonem 15. Każdego dnia w godzinach od 10.00 do 18.00 (w piątki do 24.00) na wszystkich uczestników imprezy będą czekały letnie atrakcje. Do dyspozycji gości będą piaszczyste boiska do gry w plażową piłkę nożną i siatkową oraz bule, plac zabaw, piaskownica oraz bogata gama sprzętu sportowego (gumy, skakanki, kapsle, ringo). Poznaniacy będą mogli wypocząć w ogrodzie i plaży z leżakami lub skorzystać z fontanny dla ochłody.

Wycieczki po MTP z przewodnikiem

W każdy czwartek młodzi i nieco starsi miłośnicy historii będą mogli wybrać się na wycieczkę po MTP z przewodnikiem. W programie zgłębianie historii targowego Poznania i wiele ciekawostek związanych z jedną z najstarszych firm w Wielkopolsce. Dodatkowo czwartki i soboty będą skierowane do dzieci. Od 10.00 wyszkoleni animatorzy poprowadzą gry, konkursy i zabawy m.in. grę w kapsle, gumę, w klasy, zbijaka, skakankę, ringo, hula hop, rysowanie kredą i wyklejanki z kolorowego papieru.

Letnia „Akademia Reissa”,koncerty młodych zespołów

W soboty dodatkowo będzie działała letnia „Akademia Reissa”, gdzie najmłodsi fani piłki nożnej będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W każdy piątek po godz. 18.00 MTP zaprasza dorosłą publiczność na muzyczne atrakcje. W programie koncerty młodych zespołów trwające do godz. 24:00.;
Na terenie imprezy będzie można skorzystać z usług gastronomicznych. Wstęp na teren imprezy będzie możliwy od strony ul. Głogowskiej, wejściem południowym od godz. 10:00.

Wszystkie atrakcje w ramach „Lata na Targach” są bezpłatne.”