Zgodnie z obietnicą mogę wreszcie zdradzić, co za niespodziankę szykowaliśmy przez ostatni czas. Niecały miesiąc temu otworzyliśmy nowy hostel w Poznaniu! ;D Jednakże nie wyprowadziliśmy się za daleko – lokalizacja nowego hostelu jest równie atrakcyjna jak w przypadku Retro Hostelu. Wciąż pozostajemy w centrum Poznania okolicach Starego Rynku, lecz tym razem po jego przeciwnej stronie. Tey Hostel (bo taką nazwę przyjął) mieści się na ulicy Świętosławskiej – jeszcze bliżej rynku, w sąsiedztwie poznańskiej Fary oraz Muzeum Archeologicznego.

Jeśli chodzi o nazwę, słowo „Tej” wywodzi się z poznańskiej gwary i jest jednym z tych elementów z którymi kojarzeni są mieszkańcy naszego miasta. Hostel Tey jest dwukrotnie większy niż Retro Hostel. Mamy aż 23 pokoje rozmieszczone na dwóch piętrach, które mogą pomieścić aż 73 gości!

Samo wnętrze zostało urządzone w zupełnie innym stylu niż w Retro Hostel. Zniknęły tapety i czerwone szafki kuchenne, a w ich miejsce pojawiły się delikatne kolory, żyrandole w róże itp… ;p Nie ma co porównywać wystroju obu hosteli, gdyż każdy ma unikalny styl, który nadaje miejscu wyjątkowy charakter. Zresztą zobaczcie sami – zdjęcia można już oglądać w galerii na stronie Tey Hostel Poznań.

Poza tym wszyscy cieszymy się wspaniałą wiosną i mimo że mamy teraz o wiele więcej pracy, to nas jednak nie zniechęca, a wręcz jeszcze bardziej motywuje, aby jak najlepiej wypeł niać nasze obowiązki tak, aby każdy gość był zadowolony. Ponadto mamy długi weekend, także wszystkim życzymy udanego wypoczynku;)))