W tym tygodniu również się dzieje, oj i to jak wiele! Tuż nieopodal naszego hostelu rozwija się kultura ­ w pełnym znaczeniu tego słowa. Poznań (miasto doznań) nie tylko zaskakuje nas masowymi imprezami, ale także dba o zachowanie regionalncych tradycji. Dzięki temu przez kolejne dwa tygodnie trwać będzie 39. niepowtarzalny Jarmark Świętojański, ożywiający i tak tętniące życiem śródmieście 🙂

Organizatorzy przygotowali dla Was mnóstwo różnorodnych atrakcji: kulinarncyh, materialnych i duchowych! Str agany zapełnią unikatowe wyroby rękodzielnicze, tradycyjne wypieki, miody z własnej pasieki, a dodatkowo dla szukających ochłody czekają lody. Specjalnie z tej okazji organizowane będą pokazy malarstwa, introligatorstwa, haftu czy lalkarstwa, ponieważ trudno wyobrazić sobie Jarmark Świętojański bez obejrzenia na żywo pracy garncarza, kowala, oraz prezentujących swe zbiory kolekcjonerów antyków.

Serdecznie zapraszamy nie tylko w okolice Starego Rynku, ale także w progi Retro Hostel, gdzie z chęcią udzielimy lekcji gwary poznańskiej, przy pysznej kawce i herbatce!

Oficjalna strona Jarmarku Świętojańskiego w Poznaniu.

Fotografia: www.arsenal.pl