Listopad jest niewątpliwie miesiącem, w którym warto przyjechać do Poznania i zostać na dłużej. Na dobry początek, od 5 listopada stolica Wielkopolski obfitować będzie w koncerty w wykonaniu artystów z całego świata. O czym mowa? O Poznań Baroque, czyli muzyka dawna w wielu odsłonach: tradycyjnej, mniej tradycyjnej i zupełnie nieoczekiwanej.

Festiwal przez kolejne dziesięć festiwalowych wieczorów dostarczy słuchaczom niezapomnianą dawkę utworów wykonywanych na oryginalnych barokowych instrumentach, w tym m.in. na violi da gamba, harfie czy gitarze barokowej.

Historia Poznań Baroque sięga 2011 roku, kiedy festiwal ten narodził się przy okazji obchodów Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Dziś jest nieodłącznym elementem poznańskiej, a także międzynarodowej sceny muzyki dawnej. Co roku festiwal przyciąga pasjonatów, wiernych fanów jak i również nowych odbiorców.

Bilety na koncerty już są dostępne! Można je nabyć w kasach Estrady Poznańskiej, Kinie Muza oraz na www.bilety24.pl. W kasach CK Zamek dostępne są bilety na koncerty odbywające się właśnie w Zamku, a w kasach Teatru Wielkiego na koncerty odbywające się w tymże teatrze.

Festiwal Poznań Baroque jest szansą na odkrycie nowej pasji, oraz rozbudzenie w sobie zamiłowania do muzyki dawnej i barokowej.

Program festiwalu, a także wszelkie informacje z nim związane, znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.