Adres:
Kramarska 1
Poznań info@retrohostel.pl


+48 (61) 223 60 61 info@retrohostel.pl
Parking 30 złCennik

Cena za pokój
1 os. od 100 zł
2 os. od 130 zł
2 os. od 170 zł
3 os. od 150 zł
4 os. od 180 zł
Cena za łóżko
6 os. od 50 zł
8 os. od 50 zł

Regulamin Retro Hostel Poznań

Będziemy Państwu bardzo wdzięczni za współpracę i przestrzeganie niniejszego regulaminu, który ma służyć zapewnieniu spokoju i bezpieczeństwa pobytu wszystkich naszych Gości.

 1. Pokoje w Retro Hostelu wynajmowane są na doby.
 2. Doba hostelowa trwa od godz. 14:00 do godz. 10:00 następnego dnia. Goście, którzy nie wymeldują się do godziny 11:00, zostaną obciążeni kosztem kolejnego noclegu.
 3. W przypadku chęci przedłużenia pobytu w naszym hostelu na okres dłuższy niż podany w dniu przybycia lub rezerwacji, prosimy zgłaszać się w recepcji do godz. 10:00 dnia, w którym upływa termin wynajmu pokoju.
 4. Jeśli Gość nie określił czasu pobytu w dniu przyjazdu przyjmuje się, że pokój został wynajęty na jedną dobę.
 5. W celu potwierdzenia rezerwacji w ciągu 48 godzin należy wpłacić 50% całkowitego kosztu pobytu.
 6. Jeżeli gość nie zadeklaruje późniejszego przyjazdu rezerwacja jest gwarantowana do godz. 18:00.
 7. Rezerwacja może zostać anulowana lub zmieniona jeśli recepcja hostelu zostanie o tym poinformowana mailowo lub telefonicznie nie później niż 48 godzin przed datą rezerwacji. Wówczas wpłacona zaliczka zostanie zwrócona na konto, z którego została przesłana, w ciągu 14 dni od daty anulacji, a z karty kredytowej nie zostaną pobrane żadne środki. W innym razie zaliczka przepada lub z karty kredytowej zostanie pobrana należność za jedną dobę.
 8. W przypadku anulacji rezerwacji w trakcie pobytu gościa, możliwy jest zwrot za anulowane doby w wysokości 50%, jeżeli recepcja zostanie poinformowana najpóźniej do godziny 11:00, dnia, w którym rozpoczyna się anulowana doba oraz zostanie zwrócony paragon za płatność.
 9. Zabrania się użyczania pokoju osobom nie zameldowanym w Retro Hostel. Gość hostelu nie może przekazywać pokoju osobom trzecim, nawet przed upływem terminu, za który uiścił opłatę.
 10. Każdy z gości zobowiązany jest do wypełnienia karty meldunkowej i okazania ważnego dokumentu tożsamości. W przypadku braku wypełnienia karty bądź okazania dokumentu, recepcja może odmówić zameldowania.
 11. Osoby nie zameldowane w Retro Hostelu mogą przebywać w obiekcie od godziny 14:00 i są zobowiązane do opuszczenia go do godz. 23:00. Odpowiedzialność za osoby odwiedzające ponoszą przyjmujący ich Goście.
 12. Recepcja jest czynna 24 godziny na dobę.
 13. Potrzebę otrzymania faktury należy zgłaszać w chwili przyjazdu. Faktura może być wystawiana po zwrocie paragonu oraz najpóźniej do 15 dnia kolejnego miesiąca od daty jego wystawienia. Po upływie powyższego terminu Hostel odmówi wystawienia faktury.
 14. Cisza nocna obowiązuje od godz. 22:00 do godz. 07:00.
 15. Zachowanie gości hostelu oraz osób trzecich nie powinno zakłócać spokojnego pobytu innych gości. Hostel może odmówić dalszego pobytu osobie, która narusza tę zasadę, nawet w trakcie trwania doby hotelowej, bez zwrotu kosztów.
 16. Jakiekolwiek usterki w pokojach prosimy zgłaszać w recepcji w dniu przyjazdu. Brak zgłoszenia oznacza brak usterek i zniszczeń.
 17. Retro Hostel nie ponosi odpowiedzialności za utratę bądź uszkodzenie samochodu lub innego pojazdu należącego do Gościa.
 18. Gość hostelu ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia i urządzeń technicznych hostelu powstałe z jego winy bądź odwiedzających go osób.
 19. Hostel nie ponosi odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionych przez korzystające z jego usług osoby .Wszelkie wartościowe rzeczy można zdeponować w recepcji.
 20. Każdorazowo opuszczając pokój należy zamknąć na klucz drzwi do pokoju.
 21. W przypadku pokoi wieloosobowych, za klucz pobierany jest depozyt w wysokości 20zł zwrotny w dniu wymeldowania.
 22. Za zgubienie klucza przez Gościa hostel pobiera opłatę wysokości 50 zł.
 23. Na terenie Retro Hostel obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, w przypadku złamania zakazu, gość będzie pociągnięty do odpowiedzialności, a co za tym idzie uiszczenia kary w kwocie 200 zł.
 24. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach grzałek, kuchenek, grzejników i innych tego typu urządzeń nie będących wyposażeniem hostelu. Nie dotyczy to ładowarek do telefonów oraz innych sprzętów RTV.
 25. Przedmioty osobistego użytku pozostawione przez Gościa w hostelu będą odsyłane na adres wskazany przez Gościa na jego koszt. W przypadku nie otrzymania takiej dyspozycji hostel zobowiązuje się do przechowania tych przedmiotów przez okres 1 miesiąca.
 26. W przypadku nieopuszczenia pokoju do godziny 12:00, gdy pokój ten jest zarezerwowany na kolejną dobę przez inną osobę, obsługa hostelu jest uprawniona do wejścia do pokoju pod nieobecność gościa, spakowania jego rzeczy i przeniesienia ich do przechowalni bagażu.
 27. Gość jest zobowiązany do utrzymania czystości we wszystkich wspólnych pomieszczeniach hostelu, tj. w kuchni, łazience i lobby.
 28. Na życzenie Gości Retro Hostelu zapewnia nieodpłatnie następujące usługi:
  • udzielanie informacji związanych z pobytem i podróżą
  • przechowanie bagażu gości zameldowanych w naszym hostelu (w przypadku długoterminowego przechowania bagażu, tj. powyżej 7 dni, zostanie naliczona opłata w zależności od wielkości oraz ilości bagaży)
 29. Retro Hostel zapewnia:
  • pościel
  • umywalki w każdym pokoju,
  • ręczniki (dodatkowa opłata – 5zł),
  • kawa i herbata 24h,
  • dostęp do: drukarki i skanera,
  • deskę do prasowania, żelazko,
  • łóżeczko dla malucha,
  • Internet FREE WiFi,
  • komputer z dostępem do Internetu,
  • zabawki dla dzieci,
  • radio
 30. Hostel pozostaje pod całodobową opieką agencji ochrony, a także cały obiekt jest monitorowany.
 31. Dzieci do lat 3 śpią bezpłatnie.
 32. Hostel akceptuje zwierzęta. Przy zakwaterowaniu należy okazać ważną książeczkę szczepień zwierzęcia oraz uiścić opłatę w wysokości 20 zł/dobę.
 33. Zabrania się spożywania alkoholu przed obiektem.
 34. Hostel zastrzega sobie prawo do odmówienia noclegu osobom będącym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 35. W przypadku niedostosowania się do powyższego regulaminu Hostel ma prawo odmówić dalszego zakwaterowania gościa, nawet w trakcie jego pobytu.

Kierownictwo i personel naszego hostelu dokłada wszelkich starań by usługi noclegowe świadczone w obiekcie były na wysokim poziomie. Jednakże zwraca się uwagę Gości by pamiętali, iż korzystają z usług hostelu, który w założeniu odbiega od standardu usług noclegowych świadczonych w obiektach hotelarskich. W przypadku zastrzeżeń dotyczących jakości usług prosimy o jak najszybsze zgłaszanie ich do recepcji, co umożliwi nam niezwłoczną reakcję.