Adresse:
rue Kramarska 1
Poznań info@retrohostel.pl


+48 (61) 223 60 61 info@retrohostel.pl




Parking 30 zł



Prix

Prix par chambre
1prs. à partir 100 zł
2prs. à partir 130 zł
2prs. à partir 170 zł
3prs. à partir 150 zł
4prs. à partir 180 zł
Prix par lit
6prs. à partir 50 zł
8prs. à partir 50 zł

Wilda

Wilda jest najmniejszą i najgęściej zaludnioną dzielnicą miasta. Ma swoich zagorzałych miłośników którzy twierdzą, że jest to najbardziej „poznańska” dzielnica. Na pewno jest najbardziej znaną poznańską dzielnicą w Polsce i to nie tylko za sprawą zespołu Pidżama Porno który śpiewa: „Na Wildzie mieszka szatan”. Swoją nazwę zawdzięcza Jakubowi Wildzie który kupił te tereny zwane niegdyś Wierzbicami i założył na nich folwark. W XVIII wieku sprowadzono na zniszczoną wojną Wildę osadników z Bambergu, którzy przyczynili się do ponownego rozkwitu dzielnicy.

Architektura

Na uwagę zasługuje architektura Wildy, jej urok tworzą monumentalne budynki przemysłowe, kamienice z początku XX wieku i osiedla robotnicze. Spacerując po tej dzielnicy możemy natknąć się na wiele budynków zachwycających swoimi oryginalnymi kształtami, zdobieniami i nietypowymi rozwiązaniami jak np. budynek Spar – und Bauverein przy ulicy Wierzbięcice 20.

Zakłady Hipolita Cegielskiego

Zostały założone w 1864 roku i są najbardziej znanym poznańskim zakładem produkcyjnym. Firma potocznie nazywana Ceglorzem na początku specjalizowała się w budowie i naprawach maszyn rolniczych, dynamiczny rozwój spowodował otwarciem firmy na inne rynki. Zakłady produkowały lub produkują do dnia dzisiejszego m.in. maszyny rolnicze, parowozy, lokomobile, obrabiarki, armaty, wagony, tramwaje i silniki okrętowe. To właśnie w tych zakładach w czerwcu 1956 wybuchł strajk, który przerodził się z demonstracji robotniczej w manifestację społeczeństwa przeciw ówczesnej władzy. Strajk został krwawo stłumiony przez 10 tys. oddziały wojska i milicji w wyniku których zginęło ok. 57 demonstrantów.

Kościół Maryi Królowej

Powstał w 1907 roku według projektu Oskara Hossfelda i Rogera Sławki dla wangelickiej wspólnoty pod wezwaniem Św. Mateusza. Kościół został zbudowany w stylu neorenesansowym, jego najbardziej charakterystycznym elementem jest 45 metrówa wieża z zegarem górująca nad Rynkiem Wildeckim. Świątynia została przejęta przez katolików w 1945 roku a w 1993 utworzono samodzielną parafię.